تجربیات مادرانه..جدید...طراحی اتاق خواب 2 پسر بچه توسط دکوراتور معروف
تجربیات مادرانه..جدید...طراحی اتاق خواب 2 پسر بچه توسط دکوراتور معروف
محیطی صمیمی برای تمام مادران مهربون.که ماحصل تجربه خود را در اینجا قرار میدهند.

منوی اصلی

مطالب جالب و دیدنی در مورد خانه داری...دکوراسیون و کودک

دسته بندی
لینک دوستان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
لینک های روزانه
صفحات جداگانه
آمار
آنلاین : 1
بازدید امروز : 12
بازدید دیروز : 148
بازدید هفته گذشته : 336
کل بازدید : 287228
دیگر موارد
RSS
POWERED BY
NINIWEBLOG.COM
نکات اساسی در دکوراسیون آشپزخانه
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 14:34 | +

آشپزخانه برای خانمها مهم ترین فضای خانه است زیرا بدون اینکه متوجه باشند 3/4وقت خود را در آن سپری میکنند.و بدون اینکه بدانند چه چیزی باعث خستگی روحی آنها میشود!!زیرا در اکثر آشپزخانه ها رنگها کابینتها و چیدمان ها در بدترین حالت خود قرار دارند و ما به آن اهمیت نمیدهیم مخصوص آقایان!!چرا؟؟؟ چون...قدرت تغییر از نظر ما احتیاج به قدرت مالی زیاد و حوصله حضرت فیل دارد!!که البته کمتر این دو با هم وجود دارد!اما من این تصمیم رو گرفتم که دلیل تغییرات و چگونگی شروع به تغییرات و نیازها را برای شما خوانندگان عزیز باز کرده و شرح دهم تا به خوبی از آن بهرهمند شوید

عموما آشپزخانه های امروزی کوچکتر از نیاز یک خانواده با جمعیت است اما به راحتی میتوان این آشپزخانه

کوچک را به فضایی تحرک دار و زیبا با جای فراوان برای وسایل تغییر داد و......................................

قدم اول ::

باز نویسی و جوابگویی به سوالات زیر:

1.آیا به آشپزی علاقه دارید؟

2.چند نفر از آتن استفاده میکنند؟

3.چقدر از وقت تان را در آشپزخانه هستید؟

4.آشپزخانه مدرن را میپسندید یا قدیمی؟

5.رنگ مورد علاقتون؟

کابینت ها:

1.فضای شما به چند متر کابینت نیاز دارد؟

2.آیا کابینت های شما در حال حاضر نیاز کنونی شما را رفع میکند از لحاظ جا و کشو بندی و طبقات؟

3.آیا چفت بست ها و دستگیره ها راحت است؟

4. آیا کشوها روان و راحت باز میشود؟

5.آیا کابینت اضافی برای ملزومات شما است؟
اگر جواب به سوالات بالا مثبت باشد تنها با تغییر رنگ کابینت ها یا تغییر دستگیره ها یا حد اکثر درب اینها امکان پذیر باشد میتواند کمک بزرگی برای آشپزخانه شما باشد .........یکی از آشپز خانه هایی که برای یک دختر جوان طراحی کردم کههنوز هنر ایرانی را دوست داشت به این شکل بود شما قضاوت کنیید این بهتر است یا 2 ملییون پول بدی همرو عوض کنید؟

کاشی ها سبز کمرنگ حدود یشمی رنگ بود با کابینت های قهوهای سوخته!!!!تاریک و بد!!

من چی کا کردم؟؟!!!!!!

تمام درب های کابینت ها را سبز پسته ای باز کردم با کمی خیلی کم پس زمینه رنگ اصلی زیر مشخص بود با طرح ایی از نقاشی های خودم تقریبا طرحهای اسلیمی با رنگهای نارنجی سوخته بر روی آن نقاشی کردم!!!!

و تنها از دستگیره ها منگوله های کرکی رنگی آویزان کردم!!!

دوست داشتم آنجا بودید و قیافه دوستم را از آن تغییر کوچک زیبا میدیدیت!!!!

صفحه کار:
صفه کار معمولا در آشپزخانه ضروری است میتواند در آشپز خانه کوچک به صورت کشو در زیر سینک ظرف شویی باشد یا اولین کشوی نزدیک به سینک و گاز یا به صورت اپن اشپز خانه در نظر گرفته میشود.

بالاخره باید فضایی به طول حداقل 1/5 متز و عرض 4/0 متر باشد
کفپوش:
1.آیا رنگ ان مورد علاقتون است؟

2.ایا قابل شستشو است؟

3. آیا شیب آن به طرف آبشی مناسب است؟

4.آیا ضد لیز خوردن است؟

شما را به خدا کف آشپز خانه قالی نندایت که فقط محل باکتریها ست!!

عملکرد:
1.آیا نور پردازی مناسب بر روی صفحه کار دارید؟یا بر روی گاز؟

2.پریز برق به اندازه کافی در دسترس است؟

3.سیستم تهویه خوب کار میکند؟

4.مکان مناسب برای سطل آشغال وجود دارد؟

5.از نظر حرکتی و قرارگیری سینک و گاز و یخچال در 3 گوشه یک مثلث قرار میگیرند؟

6. روزانه برای چند نفر آشپزی میکنید؟

7.آیا آشپزی ساده دارید یا پر از رنگ و بو؟؟؟؟مثلا اکثر آشپز خانه های ایرانی برنج مصرف میکنند پس جای مناسب برای سطل آن باید در نظر داشت و همچنین در سینک فضای آبکش کردن برنج....

8.حتی اگر شیرینی پزی میکنید جای قرار گیری وسایل را در درجه دوم نیازی در نظر بگیرید

9.حجم خرید منزلتان چقدر است؟

10.چقدر وقت یکبار مهمان دارید؟
بعد از جواب دهی به سوالات بالا یک پوشه تهیه کرده از کاتالوگ ها کمک بگیرید تا همه چیز برای یک تغییر مثبت مهیا باشد.....موفق باشید!!!
بعد از در نظر گرفتن موقعیت ها با توجه به بلندی سقف میتوانید از سه طبقه کابینت استفاده کنید

و حتی اگر ارتفاع یخچال شما زیر 180 سانت است فضای بالای آن برای یک کابینت کوچک مفید است
جدیداً آشپزخانه های جزیره ای مد ست و زیبا که سینک یا گاز دز وسط آشپز خانه قرار میگیرد اما با قابلمه بزرگه برنج جور در نمیاد!!!همیشه سینکظرفشمیی را در جایی در نظر بگیرید که انباشته ظرفهای کثیف معلوم نشود جلوی مهمان!!


گل های طبیعی فراموش نشود!!!

برای پشت پنجره ها..

طبقات ظریف چوبی یا شیشهای بهترین کمک برای لیوان ها و شیشه های ادمیه میباشو حتی می توان قالب های کیک و قابلمه های تزیینی مسی را از سقف آویزان کردو........
.:: ::.
ادامه 20 راه ارزان برای امروزی کردن آشپزخانه
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 14:23 | +11- سبد ذخیره سازی


با قرار دادن سبدهای جادار در بالای هر قفسه می‌توانید حالت یکنواختی کابینت را از بین ببرید. همچنین یکی دیگر از مزایای این سبدها سهولت استفاده از آنها می‌باشد که می‌توان به راحتی آنها را بیرون آورده و شی مورد نظر را برداشت.


12- سنگ جاودانه
برای تهیه سنگ یا کاشی مورد نظر خود به مراکز فروش مصالح ساختمانی مراجعه کنید و کاشی مورد نظر خود را با ابعاد 4 سانتی متر مربع انتخاب کنید، این کاشی‌ها نیاز به برش ندارند، و حتی خود شما هم می‌توانید در آخر هفته آنها را نصب کنید.


13- بالا قرار دادن بشقاب‌ها


گاهی نمی‌توانیم جایی برای بعضی بشقاب‌های زیبا و تزئینی پیدا کنیم تا بتوانیم آنها را به نمایش بگذاریم. از این رو بالای کابینت‌ها بهترین مکان برای این کار می‌باشد. که می‌توان با استفاده از ایجاد شیاری در بالای کابینت آنها را به صورت مطمئنی قرار داد. و نیز می‌توان از بست‌های تزئینی استفاده کرد.


14- نفع زیادیک پنجره در آشپزخانه امکان ایجاد قفسه‌ای را در لبه آن به وجود می‌آورد که می‌توانید آن را یکدست رنگ‌آمیزی کنید. و تخته پوش آن ساده و ارزان می‌باشد.


15- کف پوش شیک و سادهبه جای خرید کف پوش جدید و صرف هزینه، همان کف پوش‌های قدیمی را رنگ کنید. و با ایجاد چند خراش در آنها، کف پوش‌های سنتی خواهید داشت.


16- ترکیب آرام بخشمی توانید از روکش‌هایی به صورت نوارهای باریک برای کابینت‌ها استفاده کنید و آنها را به صورت افقی نصب کنید، گاهی اوقات این روکش‌ها با رنگ کابینت‌ها ست می‌شوند.


17- قرار دادن گلدان‌ها در بالای آشپزخانهاز یک میله پرده محکم و زبانه چوبی برای نصب استفاده کنید. و میله پرده را بالای پنجره قرار دهید و گلدان‌ها و گیاهان آفتاب دوست را در آن محل نگهداری کنید.


18- همانندی تغییر یافتههر میز یا صندوقچه ای را می‌توانید به عنوان سطح کار استفاده کنید، این کمد مرغوب را رنگ آمیزی کنید و با حوله‌های کاغذی و قلاب‌ها رو به راه نمایید. و از آن برای آشپزی کردن و از کشوهای آن برای قرار دادن ماهی تابه‌ها و مواد مورد نیاز خود استفاده کنید.


19- راه حل جالب


اگر منظره بیرون آشپزخانه شما جالب نیست، یا همسایه‌ها به خانه شما دید دارند، از شیشه‌های رنگا رنگ استفاده کنید. یا اگر بودجه شما محدود است، شیشه رنگ شده ای را مقابل پنجره خم کنید. تا نور هم بتواند وارد آشپزخانه شود.


20- کاشی آبی رنگکاشی‌های کوچک آبی رنگ، رنگی ضد آب پشت ظرفشویی (جایی که رطوبت زیاد است) به وجود می‌آورند، چون که اغلب کاغذ دیواری و رنگ در این مکان ایجاد مشکل می‌کنند. این کاشی‌های کوچک به صورت آماده در بازار یافت می‌شوند.
منبع....پاتوق یو
.:: ::.
20 راه ارزان برای امروزی کردن آشپزخانه
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 14:21 | +

20 راه ارزان برای امروزی کردن آشپزخانه


با استفاده از روش‌های زیر که کاملا کم هزینه و بدیع می‌باشند می‌توانید آشپزخانه ای مدرن داشته باشید.


1- سایه‌هایی از رنگ سبز
کمک می‌کند آشپزخانه تر و تازه به نظر برسد یعنی برای رنگ دیوارها و کابینت‌ها و لامپ‌های آویزان از این رنگ استفاده کنید، یا برای قاب‌بندی آنها به عنوان تزئین به کار ببندید.2- حمایت از نقش‌ها

3بست‌های تزئینی باعث شیک شدن لبه تاقچه‌ها می‌شوند و از افتادن اشیاء جلوگیری می‌کنند. می‌توانید از مراکز فروش وسایل منزل انواعی از این بست‌ها را خریداری کنید. یا از بست‌های فلزی رنگ شده که با تاقچه‌ها ست می‌شوند استفاده کنید.
- بگذارید نور وارد شود

استفاده از یک پنجره نه تنها باعث بهتر دیدن مناظر می‌شود بلکه یک نقطه کانونی بالای ظرفشویی ایجاد می‌کند. یک پنجره خارجی جنب اتاق ماشین رختشویی و دستگاه شوفاژ نور خود را با آشپزخانه‌های بدون پنجره به جهات دیگر تقسیم می‌کند.4- انتخاب مشکل است
حال که تنوع چاشنی زندگی است، پس از دستگیره‌های متنوع برای کشوها در طبقات مختلف استفاده کنید- فقط برای جالب بودن. دستگیره‌های شیشه‌ای قدیمی و آنتیک و مسی را با درون‌مایه‌هایی از گیاهان ترکیب کنید، یا حتی از دسته‌های چوبی که با رنگ‌های مختلف رنگ‌آمیزی کرده‌اید استفاده کنید، هر چه تنوع بیشتر، طرب‌انگیزتر.5- آویزان کردن وسایل پخت و پز
آشپزهای حرفه‌ای وسایل آشپزی مورد نیاز خود را آویزان می‌کنند تا دسترسی به آنها آسان صورت بپذیرد، اما خیلی از این لوازم ضد لک گران‌قیمت هستند. از این رو از یک میله پرده بلااستفاده برای این کار استفاده کنید و پس از تزئین آن ملاقه‌ها و قاشق‌ها را به آن آویزان کنید.6- ذخیره سازی جدید
از دیوارهای باریک آشپزخانه برای ایجاد ویترین استفاده کنید، به وسیله قفسه‌های این ویترین می‌توانید کلکسیونی از وسایل مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید. یا ظروف ضد لک را نگهداری کنید. اگر تمایل دارید از روشی سنتی کمک بگیرید. از قفسه‌های چوبی استفاده کنید تا با رنگ کابینت‌های شما هماهنگ شوند.

7- روکش عالی
مهم نیست که کابینت‌ها از مد افتاده‌اند. با استفاده از رنگ کرمی و سنباده کردن لبه‌های کابینت، می‌توان ظاهر قدیمی آنها را زیبا جلوه داد. استفاده از کاشی‌های گرانیتی ارزان قیمت برای پیشخوان آشپزخانه آسان‌تر از تخته‌های کلفت می‌باشد.8- تغییرات تازه
سریع‌ترین راه برای تغییرات جدید، رنگ کردن دیوارها می‌باشد. با انتخاب رنگ مطلوب از رنگ کسل‌آور و خسته‌کننده دیوارهای آشپزخانه رهایی می‌یابید. رنگ طلایی روشن برای کابینت‌ها مناسب بوده و با تیرگی دستگیره درها و کف آشپزخانه تعدیل می‌شود.9- پنجره آرایی
پشت پنجره‌ها تاقچه‌ای ایجاد کنید و در آن گیاهان و گلدان‌های رنگی را نگهداری کنید. می‌توانید آنها را در وسط یا در کناره‌های تاقچه قرار دهید. هر چه پهنای پنجره بیشتر باشد، باید شیشه ضخیم‌تر باشد تا امنیت برقرار باشد.10- عناصر معماری


تر و تمیزی آشپزخانه به معنای حداقل درهم ریختگی و حداکثر زیبایی می باشد. امروزه خیلی از کابینت‌های قدیمی برای استفاده مجدد بازسازی می‌شوند. به جای کابینت‌های بالایی، در آشپزخانه‌ها یک جعبه متحرک وجود دارد که از فیبر نسبتا متراکم ساخته می‌شود و با پلاستیک چند لایه پوشیده می‌شود. لبه آن که از مواد شبیه ساخته شده است می‌تواند به عنوان گالری هنری باشد

.:: ::.
اتاقهایتان را بدون هزینه تزیین كنید
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 14:16 | +

تزیینات بزرگ بستگی به ارزش مقدار پول ندارند. در واقع آن هیچ هزینه ای ندارد! با استفاده از راه حل‌های تزیین رایگان نگاهی كاملا جدید به فضای خود بدهید.


پرده

طراحی
مشكل: یك نقطه ی مهم در این اتاق نیست.
راه حل: اگر اتاقتان به یك نقطه توجه طبیعی از قبیل بخاری و تلویزیون نیاز دارد، سعی كنید كه آن را خلق كنید. وسایل جفت شده در روی این میز كنسول و آینه ی بالای آن یك نقطه توجه در این اتاق است.خیره شدن به یك دیوار هنری

مشكل: جواهرات درهم
راه حل: شما از جواهرات برای تزیین خود و لباس‌هایتان استفاده می‌كنید. حالا از آن‌ها برای تزیین دیوار‌ها استفاده كنید. شما می‌توانید از جواهرات خود كه در جعبه به صورت درهم بر هم هستند یك كار هنری انجام دهید. از یك قاب یا جعبه سایه دار به عنوان محلی برای نگه داری آن‌ها با هم دیگر استفاده كنید. نه تنها دیواری براق خواهید داشت بلكه شما محلی دوست داشتنی تر ایجاد كرده اید.


شكل و كاركرد
مشكل: آشپزخانه کوچک.
راه حل: دیوار‌های آشپزخانه را با لوازم پخت ضروری پر كنید. قابلمه‌ها، ماهی تابه‌ها،‌تداركات پخت و پز و ظروف، با قرار گرفتن بر روی دیوار بزرگ، هنر زیبایی ایجاد می‌كند. راه نمایی:‌ تداركات آشپزخانه زمانی كه می‌خواهید چیزی را پیدا كنید به راحتی پیدا می‌شوند.
.:: ::.
مدلهای جدید روتختی
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 13:58 | +


.:: ::.
مدلهای جدید روتختی
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 13:54 | +

.:: ::.
طراحی اتاق خواب 2 پسر بچه توسط دکوراتور معروف
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 13:39 | +

استفان سینت انج ، طراح خانه و باغ با اضافه کردن رنگهای براق و بالاسری های تخت ، طرحهایی برای اتاق خواب کودک ارائه کرده است .


قبل از طراحی : بسیار ساده و بی نور
صاحبخانه دو پسر دبستانی دارد که سریع رشد کرده اند و این اتاق برای دو نفر آنها کوچک است . این اتاق همه چیز دارد اما نیاز به یک سری تغییرات داشت تا به اتاقی خصوصی و مناسب سن بچه ها تبدیل شود . اولین مشکل آن دیوارهای آبی روشن و بی نشاط بودن آن بود . دو تختخواب داخل اتاق مناسب خواب نبودند . میز پسرها به دراوری که برای لباسهای آنها بزرگ بود تبدیل شده بود که مناسب آنها نبود .

پس از طراحی : شیک و امروزی
سینت انج ابتدا سروقت دیوارها رفت . یک رنگ خاکی ثابت انتخاب کرد که مناسب سن پسرها باشد . او از رنگ آبی که مورد علاقه ی آنها بود در بالای سر تخت ها و طرح راه راه برای روتختی استفاده کرد . برای تکمیل رنگ آبی ، نارنجی را نیز اضافه کرد مثلاً در قاب پنجره ها و بالش ها . همجنین رنگهای دیگری را نیز به کار برد .
ساخت بالا سری تختخواب ها
سینت انج برای اینکه یک مرکزیتی به اتاق خواب بدهد و جلوه ی اتاق را مناسب با سن بچه ها نشان دهد با ساخت درهایی از چوب کاج ، بالاسری هایی را برای تخت ها درست کرد . برای دست پیدا کردن به این نما ،‌ 15 اینچ ( 10/38 سانتی متر) از بالای هر در را برید . سپس درها را به رنگ آبی درآورد و آنها را گذاشت تا خشک شوند . سپس روی دیوار نصبشان کرد .

لوازم مورد نیاز :
- قلاب های نگه دارنده
- دری ( به عرض 36 اینچ معادل 44/91 سانتیمتر) از چوب کاج
- بست گوشه 2/1 1 × 4/ 3 اینچ معادل 81/3 × 636/8 سانتیمتر
- قالب 3 فوتی معادل 41/91 سانتیمتر
- رنگ
- میخ
نکته اصلاحی : برای ایجاد نمای قدیمی ، بتونه را کنار بگذارید .


مرحله 1 : نصب قلاب ها

با استفاده از دریل دو رول پلاک روی دیوار نصب کنید . سپس دو قلاب نگه دارنده را روی آن پیچ کنید .
مرحله 2 : اضافه کردن در

در را داخل قلاب ها قرار دهید ، اضافه آن را ببرید . بهتر است قلاب ها هم اندازه ی لبه های در نباشند .
مرحله 3: محکم کردن

از محکم شدن بالاسری تخت اطمینان حاصل کنید و با پیچ کردن بست های گوشه ای به قسمت میانی بالای در آن را به دیوار بچسبانید .
ایجاد تغییر در کشوی لباسها

استینت انج با استفاده از رنگ تخته سیاه دستی به سر و روی این دراور قدیمی کشید که جان می دهد برای خط خطی کردن و نوشتن یادداشت روی آن . همچنین با رنگ ، یک قاب آئینه کشید و روی دیوار در قسمت بالای دراور قرار داد که طوری به نظر می رسید که فکر می کنید یک تکه هستند . ارتفاع آئینه را تا سقف کشید تا اتاق بزرگتر جلوه کند .

نکته طراح : اگر می خواهید تکه اوراق مجوز ، بلیط یا دیگر کاغذهای دورریز را بچسبانید ، یک رنگ آهنربایی زیر رنگ دراور بزنید . روی رنگ آهنربایی را دو دست رنگ دیگر بزنید .

رنگ تخته سیاه

بگذارید رنگ تخته سیاه 3 روز تمام بماند تا خشک شود . سپس گچ را روی سطح رنگ شده ای که کار آن به اتمام رسیده بکشید و آن را پاک کنید . از این به بعد می توانید هر شکلی که دوست دارید را روی آن بکشید .

ملاقات با استفان سینت انج

پی بردن صاحبخانه به هوش استفان سینت انج ، او را در سالهای اخیر مورد توجه تلویزیون و مجلات قرار داده . این موضوع با طراحی صمیمانه ، قابل دسترسی و خلاقانه همراه بوده و طرح او را قابل دسترس برای همه قرار داده ، مهم نیست که آنها چه کسی باشند ، اهل کجا هستند یا بودجه ی آنها چقدر است . سینت انج به عنوان یک همسر، پدر و صاحبخانه نیازهای زندگی خانوادگی را می داند . او می گوید : " من همان چیزهایی را روی یخچالم دارم که هر کسی دارد . همیشه یک کاری دارم که برای خانه انجام دهم و سعی می کنم بهترین چیزها را به خانه بیاورم . " او در زمینه ی کار فیلم و طرح خود برای کمک به صاحبخانه ها ، خانه ای را خلق کرد که مطابق با شخصیت آنها باشد و درعین حال فضای مناسبی برای زندگی اشان فراهم کند . یک طراحی خوب در خانه می تواند زندگی انسان را تغییر دهد .

سبک زندگی سیمرغ - مترجم نرگس صفری
.:: ::.
تزیین سفره برای کودکان
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 13:27 | +

تزیین سفره ای زیبا برای کودکان خود که موجب میشود میل خیلی بیشتری به خوردن غذا پیدا کنند کودکان غذاهای رنگی و زیبا را دوست دارند ما در این جا تصاویری از سفره ارایی برای کودکان گذاشته ایم 
.:: ::.
تزیین سالاد به شکل های مختلف
ن : مریم ت : پنجشنبه 18 فروردين 1390 ز : 13:19 | +

 
 
.:: ::.
كاشي‌ها را برق ‌بيندازيد
ن : مریم ت : پنجشنبه 26 اسفند 1389 ز : 18:29 | +يك بچه شيطان كه مرتب دست‌هاي كثيفش را به ديوارها مي‌مالد، يك بچه كنجكاو ديگر كه حاضر نيست مداد رنگي‌هايش را روي دفترچه‌اش امتحان كند و ديوارها را بيشتر مي‌پسندد، پدربزرگ كه عادت كرده پشه‌ها را روي ديوارها گير بيندازد، دوده شوفاژ، شومينه و بخاري، لكه‌هاي چربي بر كاشي‌هاي آشپزخانه و سراميك‌هاي جرم گرفته حمام و دستشويي، اينها همه مي‌گويند خانم خانه (يا مرد خانه اگر اهل تميزكاري باشد) براي داشتن خانه‌اي پاكيزه و زيبا كلي كار دارد.
                                  

البته پاك كردن ديوار، كاشي يا سراميك، كار زياد راحتي نيست بويژه اگر آلودگي‌هاي پخش شده روي آنها وسيع باشد. بعضي وقت‌ها نيز به جاي اين‌كه تميزكاري‌هايمان به ديوارهاي خانه جلا بدهد، بدتر آنها را خراب مي‌كند و ما را به جايي مي‌رساند تا هزينه يك دست نقاشي رنگ روغن را بپذيريم.

پس پاك‌كردن سطوح خانگي نيز مهارت مي‌خواهد كه اگر آنها را بدرستي ياد بگيريم بسياري از هزينه‌هاي اضافه را حذف مي‌كنيم.


گام اول؛

براي تميز كردن ديوارهايي كه رنگ روغني دارند از اين روش استفاده كنيد:

يك سطل آب گرم، يك دوم پيمانه بوراكس (يكي از كاني‌هاي پاك‌كننده خانگي كه ضدعفوني‌كننده ملايمي است)، يك دوم قاشق مرباخوري مايع ظرفشويي و يك قاشق غذاخوري آمونياك. با مخلوط كردن اين مواد با هم پاك‌كننده‌اي مناسب به دست مي‌آوريد كه مي‌توانيد با آن ديوارهاي رنگ روغن را بدون ترس از خراب شدن تميز كنيد اما يادتان باشد هنگام استفاده از محلول دستكش بپوشيد.
مخلوط يك پيمانه آمونياك، يك‌چهارم پيمانه جوش‌شيرين و يك‌دوم پيمانه سركه در يك سطل آب داغ نيز فرمول ديگري براي تميز كردن سطح ديوارهاي رنگ روغني يا كاشي و سراميك است.
اما اگر بچه‌هايي داريد كه لوازم‌التحرير خود را روي ديوارها امتحان مي‌كنند و لكه‌هاي آن شما را اذيت مي‌كند آنها را به‌وسيله يك مسواك كهنه و كمي خميردندان پاك كنيد.

بهترين كار براي پاك كردن لكه‌هاي مداد شمعي نيز استفاده از شير پاك كن و ماليدن آن با يك تكه پنبه بر سطح ديوار است.
                                               

براي پاك كردن لكه شمع از روي كاغذ ديواري،

ابتدا پارافين را با قراردادن يخ روي آن جدا كرده و پس از كندن توسط جسمي تيز، لكه و چربي مانده را با روش اتو و كاغذ مومي يا دستمال حوله‌اي از بين ببريد

. به اين صورت كه كاغذ يا دستمال را روي لكه قرار داده و اتوي گرم را روي آن بگذاريد سپس كاغذ يا دستمال را جابه‌جا كرده تا براي دفعات بعدي محل جذب لكه دوباره روي آن قرار نگيرد.
                                     

پاك كردن ديوارهاي آجري هم روش‌هاي خودش را دارد و بهترين راه براي اين كار ساييدن ديوار با يك تكه سمباده نرم است.*************

براي پاك كردن شوره و سفيدك روي كاشي و سراميك نيز مي‌توان از اين روش استفاده كرد

يعني مالش دادن يك تكه ليموترش يا دستمال آغشته به سركه روي سطح مورد نظر. واكس اتومبيل نيز تميزكننده خوبي براي كاشي است. آن را روي سطح مورد نظر بماليد و پيش از خشك شدن با دستمال نرم مالش دهيد.
                                        
                                     
اما انگار تا شيشه‌هاي خانه تميز نباشد و مناظر بيرون آن به همان شكل واقعي‌اش ديده نشود، خيال اعضاي خانه راحت نمي‌شود.

براي داشتن شيشه‌هايي تميز و شفاف توصيه مي‌شود در روزهاي بسيار سرد كه شيشه‌ها يخ زده‌اند آنها را پاك نكنيد.

در اين وضعيت شيشه‌ها بسيار آسيب‌پذير و شكننده مي‌شوند و امكان شكستن آنها زياد است، اما اگر در فصل گرم شيشه‌ها را تميز مي‌كنيد، بدانيد شيشه‌هايي كه لكه و رسوبات آب روي آن است را بايد با مخلوط آب و سركه سفيد تميز كنيد.


همچنين مي‌توانيد براي تهيه يك شيشه پاك كن در منزل اقدام كنيد، يعني 2 پيمانه آب، نصف پيمانه الكل و يك قاشق چايخوري مايع ظرفشويي را با هم مخلوط كرده و محلولي معجزه‌آسا براي تميز كردن شيشه‌ها و آينه به دست بياوريد. اين محلول را روي شيشه بپاشيد و آن را با دستمال تميز پاك كنيد.

 
براي از بين بردن لكه حشرات روي پنجره‌ها

هم مي‌توانيد از چاي سرد و دستمال استفاده كنيد. بهترين روش براي از بين بردن لكه‌هاي سياهي كه در گوشه‌هاي پنجره به‌وجود مي‌آيد نيز استفاده از مسواك كهنه است. به اين ترتيب كه آن را در مخلوط آب و مايع سفيد كننده وارد كنيد و سپس روي محل مورد نظر بكشيد.

noorportal.net

.:: ::.
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به تجربیات مادرانه..جدید...طراحی اتاق خواب 2 پسر بچه توسط دکوراتور معروف مي باشد.
.:: Weblog Theme By : wWw.Theme-Designer.Com ::.